Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Duszpasterze parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1,5% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

logo

 

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
im. Św. Brata Alberta
Przy Parafii Św. Sebastiana w Niedźwiedziu

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta Przy Parafii Św. Sebastiana w Niedźwiedziu działa od 1999 r. Jesteśmy Organizacją Pozarządowa posiadającą Statut Pożytku Publicznego. Siedzibą Stowarzyszenia a jednocześnie miejscem realizacji działań Statutowych jest dzięki przychylności ks. Proboszcza "Stara Plebania" która po remoncie w 2005 r. została zaadaptowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po likwidacji barier architektonicznych, wyposażeniu sali rehabilitacyjnej w sprzęt, remoncie pomieszczeń socjalnych, sanitariatów, świetlicy i kuchni prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, gimnastyki usprawniająco-profilaktyczne oraz ćwiczenia ogólnokondycyjne. Jednym z pomieszczeń jest świetlica, gdzie dzięki paniom z Wolontariatu z Zespołu Szkoły i Gimnazjum w Niedźwiedziu odbywają się w poniedziałki zajęcia integracyjne na których wolontariusze i osoby niepełnosprawne wykonują różne prace. Zarząd Stowarzyszenia z ks. Proboszczem organizuje też: spotkania modlitewne, wyjazdy do teatru, opery, dzień dziecka, mikołajki, wycieczki, pielgrzymki, oraz spotkania które maja na celu nie tylko integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem ale także rozrywkę kulturalną, poznanie ciekawych zakątków naszego kraju, historii , naukę korzystania z dóbr kultury (kino, teatr , opera, muzeum). Wszystkich niepełnosprawnych z terenu naszej Gminy oraz osoby starsze zapraszamy do korzystania z rehabilitacji, gimnastyk usprawniających i ćwiczeń ogólnokondycyjnych.

Sala czynna:

Poniedziałek 1200 - 1800

Wtorek 800 - 1400

Środa 1200 - 1800

Czwartek 1000- 1600

Piątek 800 - 1400

Ćwiczenia ogólnokondycyne w poniedziałki i środy od godz. 1630.

Zarząd Stowarzyszenia

Kontakt: tel. 18 33 18 108

 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu